Összes oldalmegjelenítés

2013. február 10., vasárnap

Neked van már bio mosószered?

Ez az a bizonyos fa,amelyről ez a termés származik:

Dél-Indiából, Ázsiából érkezik hozzánk,ahol már évszázadok óta használják. A szappanfa-félék családjába tartozik a fenti fa,ennek a termése a mosódió,ami egy nagyon értékes anyagot,a saponint tartalmazza. Vízzel érintkezve egy enyhe habzású,kiváló mosószer lesz a mosódió héjból.
Miért szeretik és használják egyre többen? 
Mert ez a divat? Fel akarnak vágni vele? Vagy csak átgondolták?
Nézzük a hasznos tulajdonságait:
-a szaponin zsíroldó hatásának köszönhetően eltávolítja a szennyeződést a textíliából, anélkül, hogy a színek veszítenének élénkségükből, vagy hogy kárt tenne az anyag szerkezetében. 
-a mosódió nem tartalmaz agresszív foszfátokat és tensideket, vagyis olyan anyagokat, melyek szennyezik környezetünket és a bőrünket
-100%ban természetes növényi összetevőkből áll
-használhatják allergiások,Neurodermatitisben,pikkelysömörben és ekcémában szenvedők
-ideális gyerekek ruháinak mosásához
-használatával megelőzhető mindenféle bőrirritáció,hiszen semmiféle szintetikus anyag nincs benne
-használata gazdaságos,hiszen a hagyományos mosószerek árának töredékébe kerül a mosódió és heti 2-3 mosást feltételezve 1 kg mosódió elég egy egész évre egy családnak!
-segít költséget csökkenteni:nem kell öblítőt használnod
-energiatakarékos:a mosógép programjai közül a rövid öblítést is használhatod,hiszen nem kell káros anyagot  kimosni a ruhák szálai közül
-a mosáson kívül még legalább 8 dologra használhatod a háztartásban.
Hogy mi mindenre? 
zoldfeszkek@gmail.com
Ki akarod próbálni a mosódiót? Rajta! Itt vásárolhatsz:
zoldfeszkek@gmail.com

Kérdésed van a mosódióval/felhasználásával kapcsolatban?
Kérdezz bátran! Minden kérdésedre szívesen válaszolok!
zoldfeszkek@gmail.com

2013. február 5., kedd

Mérgek a flakonban !

Mérgek a flakonban!

Bár a mosóaktív anyag a tusfürdő egyetlen olyan összetevője, amely a termék fő funkciója (tisztítás) miatt kerül bele, még számos egyéb, a készítmény tulajdonságait „javító” vegyszer található a flakonban. A romlás elkerülése miatt különféle tartósítószerek és UV-szűrők, az „élvezeti érték” fokozása végett illatanyagok és színezékek, „bőrápolás” céljából pedig zsírosítók és PH szabályozók, valamint egyéb technológiai anyagok rejlenek a szintetikus termékekben.
Sajnos több vegyszerrel kapcsolatban súlyos egészségügyi kockázatok merülhetnek föl, ezért – amennyiben mindenképpen szintetikus tusfürdő használata mellett döntünk – próbáljunk olyat választani, amely legalább a legveszélyesebb komponensektől mentes.
Persze a legjobb megoldás, ha egyszerű növényi bio szappant vagy öko tusfürdőt választunk.
Hogy a döntést megkönnyítsük, összegyűjtöttük a tusfürdőkben előforduló legkárosabb vegyi anyagokat.
·         A tartósítószerek közül a formaldehid az egyik legveszélyesebb. Manapság már ritkán használják a kozmetikumokban, közvetetten azonban fennáll a szennyezettség lehetősége. Léteznek ugyanis olyan tartósítószerek, amelyekből rákkeltő formaldehid szabadulhat fel. (Formaldehid-származékok: bronidox, bronopol, diazolidinyl-karbamid, diazolidinyl-urea, hydantoin, imidazolidinyl-karbamid, imidazolidinyl-urea, 2-bromo-2-nitropropán-13-diol, 5-bromo-5-nitro-1,3-dioxane.)
·         A tartósítószerek közül még a triclosan és az MDGN (metildibromo-glutaronitril) tartozik a káros vegyszerek élvonalába. Bár az utóbbit a legtöbb kozmetikumban betiltották, a tusfürdőkben max. 0,1%-os jelenléte még megengedett. Használata ennek ellenére kockázatos, ugyanis az eddig elvégzett vizsgálatok szerint súlyos allergiás bőrreakciókat okoz. Kisgyermekek számára különösen veszélyesek lehetnek az MDGN-tartalmú készítmények, ugyanis bőrük kevésbé ellenálló. A triclosan szintén szerepel a tiltólistán, ennek ellenére gyakran találhatunk olyan készítményeket az áruházak polcain, amelyek tartalmazzák ezt az összetevőt. Elsősorban erős antibakteriális hatása miatt alkalmazzák, azonban a „jó” mikroorganizmusokat is elpusztítja, így éppen ellenkező hatást (pl. a gombák elszaporodását) érhetünk el használatával. Erősen máj- és vesetoxikus anyag, ráadásul rákkeltő dioxint is tartalmazhat, ezért igyekezzünk mindenképpen elkerülni.
·         Különösen veszélyesek még a különböző MEA, TEA és DEA-vegyületek, ugyanis rákkeltő nitrózaminokat adhatnak le. Ezek a vegyszerek tartósítószer, emulgeátor, illetve tenzid gyanánt kerülnek a különféle termékekbe.
·         A PEG (polietilén-glikol) emulgeátorok csoportja ugyancsak gyakori összetevője egyes kozmetikumoknak (tusfürdők, fürdősók, kenőcsök stb.). Amellett, hogy ezek az anyagok potenciálisan rákkeltőek, csökkenthetik a bőr természetes nedvességtartalmát, gyorsítva ezzel az öregedést. Ráadásul könnyen átjárhatóvá teszik a bőrt, megkönnyítve az egyéb káros anyagok bejutását.
A lista természetesen még korántsem teljes. A különféle színezékek (amelyek jelenlétének csupán esztétikai funkciója van), tartósítószerek, és az olykor száznál is több komponensből álló illatanyagok például erősen allergének lehetnek. (Az allergia kockázata persze – egyéntől függően – a növényi alapanyagokból készült termékek esetén is fennáll!) Emellett számolnunk kell a PVC csomagolóanyagok miatt felmerülő problémákkal, hiszen a tárolás során az ilyen típusú flakonokból rákkeltő ftalátok oldódhatnak ki a termékbe.
Láthattuk, hogy a szintetikus tusfürdők – és persze az összes szintetikus kozmetikum – esetén hatalmas egészségügyi kockázatokkal kell számolnunk. Eldönthetjük, hogy hajlandóak vagyunk-e több száz méreggel bombázni testünket, vagy inkább a vegyi anyagoktól mentes megoldást választjuk. Ez egyáltalán nem pénztárca kérdése: illatmentes bio növényi szappan már 150-200 forintért beszerezhető, ami a tusfürdők olykor elég borsos árához képest egyáltalán nem nagy összeg! Akik pedig a különféle gyógynövények jótékony hatásait is szeretnék kiaknázni, valamint kedvelik a különleges illatú tisztálkodási szereket, azok a természetes alapanyagokból készített öko tusfürdők között találhatják meg a számukra kedvező megoldást.”
www.antalvali.com